KONST / Litografier / Färglitografi 12847175
nr 1284 7175
Esaias Thorén
(1901-1981), Sverige
Färglitografi, Två kvinnor. Signerad, daterad -55, numrerad 67/260. Motivet: 49x38 cm
Esaias Thorén, född 1901 i Halmstad, död 1981, svensk målare och grafiker.
Utrop:
700 kr
Såld:
400 kr
måndag 28 oktober 2019
kl 20:55:19
300 kr
350 kr
Esaias Thorén
Läs mer om Esaias Thorén